Jakie tabletki na siwe włosy wybrać?

Jak wybrać tabletki na siwe włosy?

Siwienie włosów ma związek z utratą naturalnego pigmentu, jakim jest melanina. Włosy siwieją, kiedy przestają ja otrzymywać, gdyż to właśnie dobrze zachowane proporcje melaniny zapewniają piękny, wrodzony blask naszej czupryny. A jeżeli włosy zaczynają się starzeć zbyt wcześnie, to znak, że wprowadzona została zła dieta, że wpływ na to ma stres lub brakuje witamin. Jeśli wyeliminowanie tych czynników nie daje poprawy, to trzeba sięgnąć po specjalne środki lub kosmetyki przeciw siwieniu. W artykule przedstawimy nasz punkt widzenia na temat tabletek na siwe włosy!

Opinie o tabletkach na siwe włosy dają nową nadzieję, że odzyskamy nasz naturalny kolor!

Wiele osób zastanawia się, jaki jest skuteczny sposób na to, aby pozbyć się siwych włosów albo uniknąć ich siwienia w zbyt wczesnym wieku. Przeciw siwieniu włosów stosuje się zatem różne preparaty, nawet takie wykonywane własnoręcznie w domu (np. wywary z obierek ziemniaków). W zależności od zaawansowania siwienia czy od przyczyn są one bardziej lub mniej skuteczne. Warto dostosować preparat do wymagań swojego organizmu, aby mógł on przynosić jak najlepsze efekty. A wybiera się spośród takich środków jak: tabletki z melaniną na siwe włosy, szampony koloryzujące dla mężczyzn, odsiwiacze itd.

Tabletki przeciw siwieniu włosów a odpowiednio dobrany skład

Swoją skuteczność najlepsze tabletki na włosy, na których pojawiła się siwizna opierają przede wszystkim na specjalistycznie i profesjonalnie wyselekcjonowanym składzie. Dlatego przy wyborze produktu warto przysiąść chwilę i przeczytać tylnią etykietę. Takie kapsułki powinny zawierać czystą formę (albo chociaż pochodną) jak największej ilości poniższych elementów, nie tylko katalazy:

 • miedź,
 • tlenek cynku,
 • palma sabałowa,
 • witamina B6,
 • skrzyp,
 • kwas foliowy,
 • chlorofil,
 • jęczmień,
 • ekstrakt z korzenia pokrzywy i inne substancje czynne, które mogą działać zbawiennie dla naszych włosów.

Dodatkowo rewelacyjnie byłoby gdyby w procesie produkcji swoje właściwości półprodukty uzyskiwały z takich środków jak:

 • borówka czernica,
 • PABA, czyli tzw. eliksir odsiwiający,
 • koenzym Q10.

To właśnie dzięki nim możliwe staje się skuteczne rozprawienie się z siwizną i powrót do naturalnego koloru włosów.

Na jakie tabletki z melaniną na siwe włosy warto więc postawić?

Oprócz szamponów czy odsiwiaczy stosuje się także specjalistyczne tabletki na siwe włosy, które zawierają profesjonalnie wyselekcjonowany skład. Pomysł pochodzi z USA, a jego zadaniem jest zwiększanie produkcji melaniny w organizmie, co skutecznie wpływa na kolor włosów.

Tabletki tego typu to rewelacyjne Gray Protect, których działanie odnosi się do pracy enzymu katalazy. Katalaza to składnik, znajdujący się w komórkach organizmu, który jest w stanie odwracać proces siwienia włosów. Jego umieszczenie w takim preparacie podnosi jego ilość w komórkach organizmu, przez co możliwe staje się naturalne działanie przeciw siwieniu. Katalaza rozkłada nadtlenek wodoru, który kolor naturalny zamienia w siwy, zatem jej występowanie jest bardzo potrzebne. W przypadku tych tabletek pierwsze pozytywne efekty można zauważyć już po zaledwie kilku tygodniach stosowania, choć w zasadzie czas oczekiwania różni się w zależności od konkretnej osoby.

Podsumowując

Tabletki przeciw siwieniu to także możliwość wzmocnienia swojej fryzury oraz zabezpieczenie włosów przed szkodliwymi czynnikami, sprawiającymi, że włosy zaczynają siwieć (np. przed stresem). Dużym plusem jest fakt, że stosując tabletki nie trzeba decydować się na cykliczne wizyty u fryzjera i wydawanie pieniędzy na sztuczne barwniki przynoszące, co prawda, zadowalający efekt, ale i niszczące włosy. Trzeba pamiętać, aby preparat przyjmować regularnie, bo tylko wtedy można faktycznie zauważyć pozytywne efekty. Najlepsze tabletki na siwe włosy to te, które potrafią przynieść rewelacyjne efekty konkretnej osobie. Trzeba je dostosować do własnych potrzeb, aby możliwe stało się zauważenie zmian. Wymaga to oczywiście nakładu czasu i cierpliwości, ale wyniki pracy wynagrodzą wszelki trud w tym zakresie.