Siwe włosy męskie – zapobieganie zmianie koloru głowy

zapobieganie siwieniu u mężczyzny

W społeczeństwie przyjęło się przekonanie, że siwienie jest oznaką starzenia się. Oczywiście jest to prawda, natomiast nie jest to jedyny powód. Może się ono rozpocząć nawet po 20. roku życia i wtedy określane jest jako przedwczesne siwienie włosów. Występuje jednak zazwyczaj w wieku średnim, kiedy w naszym organiźmie kumuluje się masa zewnętrznych i wewnętrznych czynników. Szron, który pojawia się na głowie nie jest jednak końcem świata i zapobieganie jest możliwe. Trzeba jednak poświęcić temu czas i rozeznać, co będzie najbardziej odpowiednie. W artykule przedstawimy konkretne metody.

Jak zadbać o siwe włosy – męski punkt widzenia o zapobieganiu temu procesowi

Wydaje się, że siwe włosy męskie są kulturowo bardziej przyjęte niż kobiece. Być może dlatego, że wielu znanych mężczyzn pokazuje, jak świetnie można wyglądać nawet z siwymi włosami. Mimo to wciąż jest wielu takich, którzy siwienie włosów uważają za nie swój styl i starają się z tym walczyć, stosując różnorakie sposoby.

Jak zapobiec siwieniu włosów u mężczyzn, aby efekt był jednocześnie zadowalający i naturalny na tyle, na ile to możliwe? Ze względu na to, że jest wiele osób, w tym mężczyzn, którym nie odpowiadają w zbyt młodym (albo i późniejszym) wieku siwe włosy, zapobieganie dzisiaj jest dość rozwinięte – każdy może znaleźć coś, co odpowiada mu najbardziej.

Jak na długo zatrzymać pojawiające się siwe włosy u mężczyzn?

Aby można było mówić o tym, jak zapobiegać siwieniu włosów, najpierw trzeba poświęcić nieco uwagi temu, skąd się ono bierze. Otóż jeśli nie są to czynniki genetyczne ani postępujący proces starzenia się, to prawdopodobnie mamy do czynienia ze stresem. Ale nie takim zwykłym, wspierającym lepsze wykonywanie codziennych czynności, ale takim wyniszczającym i powodującym nadmierną nerwowość. Jeśli z takim ma się do czynienia, to siwe włosy w młodym wieku u mężczyzn będą pewnego rodzaju normą. Dlatego trzeba skupić się na relaksie, odpowiedniej dawce odpoczynku, a nawet zmienieniu diety na zdrowszą, co w konsekwencji da możliwość zatrzymania procesu przedwczesnego siwienia. Dieta powinna zawierać dużą dawkę witaminy B oraz cynk. Należy też unikać nadmiernego promieniowania UV czy przepracowania.

Siwe włosy – zapobieganie poprzez odsiwiacze i farbowanie

A jeśli siwe włosy u mężczyzn są na tyle wyraźne, że nie da się powstrzymać procesu, to warto pomyśleć nad innymi formami, czyli np. farbowaniem czy odsiwianiem. Siwe włosy mężczyzna powinien traktować zupełnie tak samo jak kobieta – chyba że tradycyjne farbowanie kojarzy mu się ze sztucznością – wówczas będzie musiał po prostu pogodzić się z aktualnym stanem rzeczy.

Wspomniane odsiwiacze mają w swoim składzie prekursory melaniny, dzięki czemu możliwe staje się przywrócenie na włosach koloru prawie takiego samego jak naturalny. Siwe włosy zostaną skutecznie ukryte, a odrosty się nie pojawią. Będzie się to działo powoli, ponieważ proces jest przewidziany na dłuższy okres.

Można też wyposażyć się w specjalne szamponetki czy środki na siwe włosy. Jak zapobiec przy użyciu takich preparatów? Trzeba rozpocząć właściwą pielęgnację i uczynić ją systematyczną. Należy też wyposażyć się w cierpliwość, bo dobre efekty nie zawsze można uzyskać po kilku dniach stosowania – czasem potrzeba kilku tygodni.

Jeżeli już posiadasz siwe włosy, zapobieganie należy wdrożyć jak najszybciej!

Przede wszystkim zapamiętaj, że pojawienie się siwych włosów u mężczyzn to stan zupełnie naturalny. Zastanawiające jest tylko to, kiedy pojawiają się one w dość młodym wieku. Wówczas można zastosować specjalne preparaty, które wspomogą hamowanie tego procesu albo poprawią wygląd już występujących siwych pajęczynek. Trzeba też zadbać o swoją dietę, bo ma ona niemały wpływ na stan włosów.

8 Odpowiedzi do Siwe włosy męskie – zapobieganie zmianie koloru głowy

 1. Waldemar pisze:

  Farby to jedna wielka ściema, połowa z nich nie pokrywa siwych włosów a druga połowa tak je niszczy że i tak musimy trzymać je pod czapką. :/

 2. Grześ pisze:

  Też stosowałem gray protect i muszę przyznać ze zupełnie zlikwidował pierwsze oznaki siwienia z którymi się borykałem. good job!

 3. Zuczek pisze:

  Znalazłem ciekawy artykuł o przyczynach siwienia w młodym wieku i najlepszych sposobach na to by go uniknąć: https://med24.info.pl/ myślę ze zainteresuje kogoś z was. 🙂

  • Paweł pisze:

   Bardzo dobry artykuł, szczegółowy. Można się dużo dowiedzieć. Dzięki. Rozważam zakup tego preparatu bo też męczy mnie trochę siwizna.

 4. Jacek pisze:

  Niektórzy mówią że siwizna u faceta jest sexy ale jakoś nie przemawia do mnie ta teoria. Chce się pozbyć swoich siwych kosmyków jak najszybciej, wyglądają masakrycznie! :/ wiecie gdzie mogę dostać Gray Protect w sensownej cenie?

 5. Pandzior pisze:

  Jacek – zajrzyj na oficjalną stronie producenta: https://grayprotect.pl/ często można tam trafić na fajne promocje typu 3 opakowania gray protect w cenie dwóch itp. 🙂 No i nie zapomnij napisać nam jak tam efekty kuracji.

 6. Rafał pisze:

  Czy mogę się udać ze swoimi włosami do jakiegoś lekarza, czy nikt się tym nie zajmuje? Nie wiem jak rozwiązać problem swojej siwizny. Mam tego dość szczerze mówiąc i nie wiem jak sobie z tym poradzić

  • Johnny pisze:

   Nie wiem czy czasem nie wystarczy zwykły dermatolog. Słyszałem kiedyś nazwę trycholog, ale nie jestem tego pewien akurat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 63 = sześćdziesiąt pięć