Więcej niż jeden sposób na siwe włosy może pomóc!

Więcej niż jeden sposób na siwe włosy

Siwe włosy to dla jednych ogromny powód do dumy, że udało im się wejść w dojrzały wiek. Natomiast dla innych może to być zupełny dramat związany z końcem młodości, która mogła wręcz uciec nie wiadomo kiedy. Dla tych drugich, poniżej zaprezentowany jest więcej niż jeden sprawdzony sposób na siwe włosy, który okaże się pomocny. Szczególnie, w sytuacji, gdy ktoś chce wrócić do swojego naturalnego koloru. Co jest jednak w szczególności ciekawe! Wcale nie potrzeba żadnych farb ani drogich wizyt u fryzjera, aby znaleźć odpowiedni sposób na siwe włosy u mężczyzn czy u kobiet. W artykule podpowiemy co zrobić!

Domowe i naturalne sposoby na siwe włosy

Warto wziąć pod uwagę całkowicie naturalne sposoby, dzięki którym po dłuższym czasie stosowania kuracji widoczne będą korzystne efekty. Oczywiście na rynku dostępne jest także mnóstwo farb czy płukanek, pozwalających uzyskać taki kolor, jakiego tylko się chce. Jednak nie każdy chce stosować ten rodzaj terapii. Ze względu na chociażby rożne przekonania czy subiektywne opinie.

Czy istnieje jakikolwiek sposób na siwe włosy bez farbowania?

Siwe włosy przeszkadzają szczególnie kobietom, być może też dlatego, że kulturowo mają one większe możliwości, jeśli chodzi o ich farbowanie już od młodych lat. W przypadku mężczyzn – siwy kolor nie przeszkadza tak bardzo, choć i oni niejednokrotnie decydują się na zmianę koloru. A jeśli ktoś nie jest przekonany do nakładania koloru na włosy, to często zastanawia się, jak pozbyć się siwych włosów bez farbowania. Jest to oczywiście możliwe.

Naturalne sposoby na siwe włosy są popularne, ponieważ przedstawiają się dużo taniej niż to jest w przypadku preparatów z apteki czy sklepu kosmetycznego. Będzie to doskonała odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się siwych włosów u mężczyzn, jeśli nie chcą oni uciekać się do sposobów kojarzonych z kobietami, czyli do farbowania. Oczywiście ich efektywność zależy od indywidualnych czynników, jednak jest druga, dobra wiadomość. Farbowanie wcale nie jest najefektywniejszym sposobem na siwiznę!

Domowe sposoby na siwe włosy – dla kobiet i mężczyzn

Domowe sposoby na siwe włosy odwołują się do wykonania dość prostych czynności, które pomogą zniwelować siwy kolor. Pierwszym, dość rozpowszechnionym sposobem, jest przygotowanie i zastosowanie pasty z obierek ziemniaków. Wystarczy obrać 5 ziemniaków średniej wielkości. Obierki wkłada się do garnka i zalewa 2 szklankami wody. Należy to gotować przez 20 minut. Po tym czasie całość należy odcedzić, a następnie gotowy roztwór przelać do butelki i szczelnie zamknąć. Po umyciu włosów szamponem i nałożeniu odżywki, należy nałożyć roztwór. Powinien zostać pozostawiony na włosach – nie trzeba go spłukiwać. Jeśli będzie się to nakładało 2-3 razy w tygodniu przez 2 miesiące będzie można zobaczyć pierwsze pozytywne efekty. Można też skorzystać z naparu z kawy i herbaty czy też z mikstury z cytryn, miodu, czosnku i oleju lnianego.

Kontrolowane zdrowia jako sposób na siwe włosy u mężczyzn

Kiedy siwe włosy pojawiają się zbyt wcześnie, dobrze jest zastanowić się, czy organizmowi nie brakuje jakichś cennych składników odżywczych. Może się okazać, że przyjmowanie witamin i suplementów będzie odpowiedzią na pytanie, jak się pozbyć siwych włosów. Przydadzą się zatem: biotyna, kwas foliowy, kwas pantotenowy. Warto jeszcze wpłynąć na swoją dietę. W tym przypadku dobrze jest ubogacić ją w: sok z aronii, dzikiej róży, w czarne porzeczki i żurawinę, a także w warzywa – buraki, marchewkę, pomidory, które są cennym źródłem antyoksydantów. Picie zielonych koktajli można rozpocząć nawet po 50. roku życia, a i wtedy da się zauważyć pozytywne efekty na swoich włosach.

Każda z tych metod sprawdzi się jako sposób na siwe włosy w młodym wieku

Sposób na siwe włosy w młodym wieku to zagwozdka, którą próbuje rozwiązać wiele młodych osób dotkniętych tym problemem. Można skorzystać z gotowych produktów dostępnych w sklepach, ale i spróbować samodzielnie zrobić mieszankę, która okaże się dużo tańsza.