Jak wybrać dobry szampon na siwe włosy dla mężczyzn?

Jaki szampon na siwe włosy będzie dobry?

Proces starzenia się dotyczy nie tylko zmarszczek, ale i włosów. Proces ten jest głównie odpowiedzialny za to, że włosy stają się siwe i tracą swój naturalny blask. Drugim powodem są czynniki genetyczne, a wreszcie to, na co sami się skazujemy, czyli długotrwały, regularny stres i ciągłe, cykliczne przemęczenie organizmu. Wszystkie te konkretne przykłady mają niemały wpływ na drastyczne zmienianie się koloru włosów, ale nic straconego – da się to zmienić! W artykule przedstawimy nasz punkt widzenia na temat szamponów na siwe włosy oraz podpowiemy czy ich używanie ma sens.

Jak i czy szampony na siwe włosy działają?

Szampon do włosów siwych to dość rozpowszechniona forma pielęgnacji, szczególnie wśród mężczyzn. Sprawdza się zwłaszcza, gdy z siwieniem ma się do czynienia w młodym wieku. Aby odzyskać młody wygląd, można wykorzystać specjalny preparat, jakim jest szampon na siwienie. Dzięki niemu powrót do naturalnego koloru będzie dużo łatwiejszy.

Koloryzujący szampon na siwe włosy dla mężczyzny

Przykładem na tego typu preparaty będzie szampon na siwe włosy dla mężczyzn koloryzujący. Został on stworzony specjalnie dla mężczyzn, a jego działanie polega na nadawaniu koloru tylko siwym włosom. Te wybrane włoski powracają do naturalnego koloru, dopasowując się do reszty, a dzięki temu nie widać żadnej różnicy. Dużym plusem jest fakt, że działa szybko, bo potrzeba zaledwie 5 minut, aby go nałożyć na włosy (nawet bez użycia wody) i po upływie 5 minut dokładnie spłukać. Przykładem konkretnego preparatu jest szampon koloryzujący Just for Men, zawierający witaminy, proteiny, rumianek, aloes, co dodatkowo poprawia gęstość włosów. Widoczny po zastosowaniu rezultat jest bardzo naturalny. Po zajściu zmian czynność można powtórzyć, aby znów cieszyć się z efektu.

Na jaki szampon na siwienie zwrócić uwagę? Co jest popularne?

Jeden z najbardziej znanych to szampon do siwych włosów dla mężczyzn DX2. Dzięki niemu ciemne włosy mogą powrócić do swojego naturalnego koloru pod warunkiem, że stosuje się go systematycznie i przez dłuższy czas. Efekt można uzyskać dzięki specjalnym wyciągom roślinnym z fotopigmentami, które to odpowiedzialne są za nadawanie włosom barwy. Jego działanie jest kompleksowe, ponieważ działa także na całe włosy, nadając im blask i zdrowy wygląd oraz podtrzymując ich dobrą kondycję.

Doskonały szampon dla mężczyzn na siwe włosy to również Joanna Power Hair Men. Daje efekt powrotu do naturalnego koloru, ale dzieje się to stopniowo, więc trzeba trochę poczekać i przede wszystkim używać go systematycznie. Zawiera guaranę i witaminę B5.

W domu szampon do siwych włosów możesz zrobić samemu!

Na siwe włosy dla mężczyzn sprawdzą się także inne preparaty, np. wykonane w domu, tradycyjnym sposobem. Warto tutaj przywołać chociażby przykład obierek z ziemniaków, zawierających skrobię. Dzięki skrobi możliwe jest pokrycie siwych włosów, ponieważ działa ona jak barwnik.

Jak to zrobić? Przykładowy przepis na zupełnie naturalny, skuteczny kosmetyk.

Najpierw trzeba oskrobać ziemniaki. Obrane łupiny należy następnie gotować przez ok. 30-40 minut, aby otrzymać odpowiednią konsytencję – miękką, ale nie rozlatującą się. Następnie otrzymany wywar trzeba ostudzić i nałożyć na włosy na ok. 2-3 minuty – cały proces należy powtarzać średnio 2 razy w tygodniu.

Oczywiście wykorzystanie domowych sposobów trwa nieco dłużej i jest bardziej wymagające, natomiast rezultaty są naprawdę doskonałe.

Do pielęgnacji oszronionej głowy niezbędny jest szampon do włosów siwych!

Tak samo jak naturalne włosy, tak i te siwe potrzebują go tak samo. Właśnie dlatego warto zastanowić się, czy nie wybrać takiego, który pomoże pozbyć się pojawiającej się stopniowo siwizny. Szampon przeciw siwieniu włosów to dziś temat na tyle rozpowszechniony, że można wybierać spośród specjalnych preparatów dostosowanych dokładnie do danego rodzaju włosów.