Siwe włosy w młodym wieku – jak mogę je powstrzymać?

powstrzymanie siwienia włosów

Pierwszy siwy włos to nadwyraz kulturowa i społecznie przyjęta oznaka, że wchodzi się w dojrzałość. Często jednak może się okazać, że siwienie może być po prostu spowodowane nadmierną ilością stresu w życiu, a czasem zwyczajnie taką „urodą” danego człowieka. Jednak rodzi się tutaj pytanie czy da się w jakiś sposób zatrzymac nadmiernie postępujące siwienie włosów na głowie? Oczywiście, że się da! Chociaż, żeby nie było zbyt kolorowo trzeba wiedzieć, że nie jest to łatwy proces. Wszystko zależy przede wszystkim od takich czynników jak szeroko rozumiana genetyka, nadmierne tempo życia czy też nie od końca zdrowa dieta.

Pierwszy siwy włos w młodym wieku wcale nie musi oznaczać żadnej ogromnej tragedii

Siwe włosy w młodym wieku nie są pożądane. Jednak ich pojawienie wcale nie oznacza, że nagle zaczęliśmy się szybciej starzeć i kończy nam się czas. Właśnie dlatego warto poznać sposoby, jak sobie z nimi radzić. Przede wszystkim należy zastanowić się, jaki jest obrany styl życia, czy praca jest stresująca, czy jest czas na odpoczynek, czy tempo nie jest zbyt szybkie. Jeśli takie czynniki wystąpią, to bardzo możliwe, że w szybkim czasie włosy zaczną tracić naturalny barwnik melaninę i utracą swój blask i kolor. Dlatego na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o to, jak powstrzymać siwienie, jest wyeliminowanie stresu ze swojego życia. Oczywiście nie jest to możliwe całkowicie (stres jest też przydatny), ale chodzi o permanentne zdenerwowanie przynoszące zagrożenie dla zdrowia.

Kiedy już na głowie pojawią się oznaki szpakowatego koloru warto przyzwyczaić się do nowego stanu i zastanowić, jak dbać o siwe włosy. Można na przykład zastosować kuracje, które pomogą zatuszować pojawiające się na głowie w coraz większej ilości srebrne niteczki. Przykładem jest stosowanie olejków słonecznikowego i migdałowego oraz wyciągów z ziół indyjskich. Przyda się także henna. Wystarczy nakładać je na włosy na kilkanaście minut przed myciem, aby zdziałały cuda. Oczywiście potrzebna jest też systematyczność. Dobrą wiadomością jest jeszcze to, że dobre stosowanie może doprowadzić do opóźnienia procesu siwienia. Jednak wracając do tematu artykułu. Jak powstrzymać ten proces?

Jak powstrzymać siwienie włosów u mężczyzn do 20 roku życia

Mężczyźni to grupa, która bardziej narażona jest na siwienie włosów i to szybciej niż kobiety. Szczególnie, gdy rozpoczyna się w młodym wieku? Przyda im się zastosowanie dobrej diety: bogatej w cynk, witaminy z grupy B. Można też wykorzystać szampony na włosy tracące barwnik, ale wówczas konieczne stanie się ich systematyczne używanie. Koniecznie trzeba też wyeliminować nadmierny stres, jeśli tylko jest to możliwe.

Na siwe włosy u dziecka mają wpływ genetyka i stan zdrowia!

Jeszcze bardziej zadziwiające są siwe włosy u dziecka. Zwykle przyczyny mają podłoże genetyczne, ale mogą też mieć coś wspólnego np. z nadczynnością tarczycy. Dlatego zadaniem rodzica jest w takim wypadku udać się do lekarza, który zleci badania i potwierdzi lub wykluczy taką możliwość. Jeśli zareaguje się szybko, to istnieje szansa, że proces siwienia zostanie całkowicie odwrócony, a dziecku zaczną odrastać włosy w normalnym kolorze.

Pomysłów na to, jak zatrzymać siwienie – było już mnóstwo!

Jedne sprawdzały się bardziej, inne mniej. Trzeba pamiętać, że czynnikiem, który w dużej mierze odpowiada za siwienie, jest stres. Jego eliminacja pozwoli zatrzymać niechciany proces. Dobre porady kosmetyczne pomogą opóźnić siwienie lub zredukować niechciany kolor. Jednak to jedynie indywidualny dobór odpowiedniej suplementacji i systematyczność mogą pomóc osiągnąć pożądany rezultat!

8 Odpowiedzi do Siwe włosy w młodym wieku – jak mogę je powstrzymać?

 1. Filips pisze:

  No jasne że działa, przeczytajcie sobie ten artykuł i sami powiedzcie co sądzicie: https://med24.info.pl/

  • Piotrek pisze:

   To prawda. Swoją drogą bardzo staranny i dobry artykuł. Nawet nie wiedziałem, że to tak złożona sprawa. Chyba też sobie kupię ten gray protect bo mam trochę siwizny.

 2. Grzesiu pisze:

  To prawda jest dobry ale trzeba też przyznać że swoje kosztuje. Dlatego ja zamawiam go na stronie producenta: https://grayprotect.pl/ często są promocje i można go kupić po niższej cenie.

  • Jacek pisze:

   Jak kupowałem pierwszy raz to prawie dałem się nabrać jakiemuś oszustowi, co odsprzedawał bo kupił za dużo opakowań. Chciał prawie trzykrotność ceny regularnej 😀 Gdybym nie znalazł oficjalnej strony to bym się dał nabrać. No nic, kupuję ostatnie pudełko. W sumie już nie potrzebuję, ale wolę postosować trochę dłużej.

 3. Sławek pisze:

  Też zamówiłem Grey Protect z oficjalnej strony. Póki co daje jakieś malutkie efekty, zobaczymy jak się rozkręci

 4. Igor pisze:

  Mam dopiero 30 lat i już mam siwe włosy, nie wiem czy to tak ten stres w pracy mnie niszczy, czy dlaczego, ale chciałbym znaleźć rozwiązanie.

 5. Hanka pisze:

  Mój kolega ze studiów tak miał, 25 lat i bardzo dużo siwych włosów. Nie ma co, przedwczesne siwienie to źródło niemałych problemów. Zaczął jednak brać jakieś tabletki, gray cośtam na siwe włosy i teraz już ma normalne. I dobrze, 25 lat i siwe włosy to słabe połączenie.

 6. Julka pisze:

  Hanka, może masz na myśli gray protect? To faktycznie rewelacyjny preparat, u mnie też pomógł zupełnie zlikwidować siwe włosy i to w zaledwie 6 tygodni. Na początku byłam sceptycznie nastawiona ale to naprawdę kurcze działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

÷ jeden = pięć