Melanina w tabletkach na siwe włosy – czy to może działać?

Czy melanina w tabletkach działa na siwe włosy?

Melanina to barwnik w skórze, źrenicach i włosach, który odpowiada za ich kolor. Zabezpiecza także przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Melanina – co to jest, gdzie występuje i za co odpowiada – dowiedz się więcej! Czy tabletki z melaniną na siwe włosy to rozwiązanie problemu przedwczesnego starzenia się?

Melanina – co to jest i za co odpowiada?

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, co to melanina, trzeba powiedzieć, że jest to cała grupa pigmentów, dzięki którym włosy, skóra i tęczówka mają swój określony kolor. Barwnik ten powstaje w procesie enzymatycznym melanogenezy, z udziałem tyrozynazy. Im większa ekspozycja na promieniowanie UV, tym bardziej produkcja melaniny jest pobudzona. Ma to związek z ochroną głębokich warstw skóry przed szkodliwym działaniem słońca. W istocie opalenizna jest więc przejściowym stanem wywołanym zwiększoną produkcją melaniny w skórze. Wspomagająco, dla poprawy stanu skóry i włosów, można stosować tabletki z melaniną. Zwykle zawierają kompleks witamin, które całościowo dbają o organizm, w tym także o stan włosów.

Melanina – gdzie występuje i skąd się bierze?

Melanina (a raczej melaniny, jako zbiór pigmentów) produkowana jest w specjalnych komórkach – melanocytach. Następnie barwnik jest magazynowany w pęcherzykach, które z czasem przedostają się do płytszych warstw skóry. W ostatnim etapie barwnik magazynuje się w okolicach keratonocytów (żywych komórek naskórka) i jest rozprowadzany oraz aktywowany do ochrony przed promieniowaniem UV. Melanina występuje także we włosach i tęczówce oka.

Najważniejszym enzymem odpowiedzialnym za każdy etap przemian jest wspomniana tyrozynaza.

Melanina a włosy i ich kolor

Za naturalny kolor włosów, podobnie jak za odcień skóry, także odpowiada melanina. Podobnie jak w przypadku skóry, melanina we włosach również powstaje w melanocytach, ulokowanych w mieszku włosowym, bardzo głęboko. To właśnie tam rozpoczyna się proces wzrostu włosa. Stamtąd melanina rozprowadzana jest na całej długości włosa, barwiąc go równomiernie.

Kolor włosów zależy od ilości melaniny – im jest jej mniej, tym kosmyki są jaśniejsze. Z biegiem lat organizm produkuje coraz mniej tego barwnika, w związku z czym włosy stają się… przezroczyste. Odbijając światło, wyglądają na śnieżnobiałe.

Przedwczesne starzenie się – problem współczesnego społeczeństwa

Współczesne społeczeństwo starzeje się szybciej, niż kiedyś – to niezaprzeczalny fakt. Największy wpływ na taki stan rzeczy ma styl życia, dieta i stopień narażenia na stres i kilka innych przyczyn. Wszystko to może prowadzić do zachwiania równowagi organizmu, co może odbić się negatywnie także na wyglądzie włosów. Produkcja melaniny jest zmniejszona, przez co ludzie siwieją o wiele wcześniej, niż powinni! Dodatkowo przedwczesnemu starzeniu sprzyja niedobór mikro i makroelementów.

Wydaje się, że jedynym sposobem na zniwelowanie siwizny jest farbowanie włosów. Nie każdy jednak chce lub może poddawać się koloryzacji. Czy zatem skazany jest na siwe kosmyki już do końca życia? Rozwiązaniem może być melanina w tabletkach – efekty widoczne są już po tygodniu regularnego stosowania!

Melanina – włosy o pogłębionym kolorze dzięki suplementacji?

Współczesna medycyna oferuje wiele zaskakujących rozwiązań, które nie tylko ratują życie, ale także znacznie ułatwiają je na co dzień. Pomaga rozwiązywać uporczywe, często wstydliwe problemy w skuteczny sposób.

Jednym z często występujących współcześnie problemów jest własnie przedwczesne siwienie – borykają się z nim już nawet trzydziestokilkulatkowie. Kiedy zmniejszeniu w organizmie ulega melanina, włosy tracą głębię koloru, a następnie stają się siwe.

Nawet nieprawidłowa, codzienna pielęgnacja włosów, może doprowadzić do zaburzeń w ich strukturze, a co za tym idzie – także do przedwczesnego siwienia. W takim przypadku warto sięgnąć po preparat, który kompleksowo zadba o odbudowę i prawidłowy wzrost włosów!

Melanina w skórze i we włosach na odpowiednim poziomie dzięki suplementacji!

Podstawą do zażegnania problemu przedwczesnego siwienia włosów jest wyeliminowanie jego głównej przyczyny. Dodatkowo organizm warto wspomagać kompleksowo, dostarczając mu odpowiednio zbilansowane, niezbędne składniki odżywcze.

Wybierając preparaty witaminowe i wzmacniające włosy, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ilość danej substancji – wcale nie jest powiedziane, że im więcej jakiegoś składnika, tym lepiej. Istotą kompleksowego wspomagania organizmu jest zachowanie odpowiednich proporcji pomiędzy poszczególnymi składnikami w taki sposób, by maksymalnie wspierały swoje wzajemne działanie.

Nie inaczej jest w przypadku tabletek z melaniną na włosy: nie maksymalna ilość melaniny, a odpowiedni bilans w stosunku do innych składników jest najważniejszy.

Melanina w tabletkach – zwróć uwagę na Gray Protect!

Gray Protect to kompleksowa ochrona nie tylko włosów, ale całego organizmu, przed negatywnym wpływem stresu oksydacyjnego. To właśnie on w największej mierze odpowiada za przedwczesne starzenie się komórek, w tym za siwienie włosów.

Odpowiednio opatentowane i zbilansowane składniki preparatu Gray Protect wpływają pozytywnie na katalazę we wnętrzu organizmu, która ma ogromne znaczenie w procesie wydzielania melaniny. Dodatkowo wpływa korzystnie na wydzielanie enzymów: MSR A i MSR B, które przeciwdziałają siwieniu włosów.

Wśród składników aktywnych wpływających korzystnie na funkcjonowanie organizmu, znajdują się między innymi:

  • czarne jagody
  • jod
  • biotyna
  • ekstrakt z owoców palmy sabałowej.

Na próżno szukać obecnie podobnego preparatu, który zapewniałby tak efektywne proporcje!